Чонгарський заклад дошкільної освіти
ясла-садок ”Червона шапочка” Генічеської міської ради

Сторінка старшої медичної сестри

/Files/images/1359004_50513-700x500.jpg

Щоб росли здоровими малята

       Кожній мамі хочеться бачити свою дитину в доброму здоров'ї. Але імунітет - штука крихка, а без нього хвороби будуть постійно дошкуляти. Що ж робити, щоб дитина не хворіла, була завжди здоровою і активною? Є шість основних важливих принципів, які допоможуть вам зміцнити імунну систему дитини.

      Якщо імунітет дитини слабкий, то просте перебування на людях де хтось чхає або кашляє, будь-який вихід з теплої кімнати на вулицю, де мокро і холодно, може призвести до хвороби.

     Весна - небезпечний час, який не дуже сприяє здоров'ю дитини. Антитіла не завжди в змозі впоратися з її капризами, різкими перепадами температури.

     Хоча ви не в силах повністю захистити дитину від хвороби, але ви можете зміцнити її імунітет, так що будь-яка інфекція буде швидко переможена. Ось як це зробити.

Частіше виходити на прогулянку.

     Проводити час на вулиці корисно не тільки тому, що тіло насичується киснем, але й тому, що стимулюється імунна система. Обов'язково виходьте з дитиною на вулицю навіть тоді, коли холодно або йде дощ. Вологе повітря корисне для зовсім сухої слизової оболонки. Щоб дитина була здоровою і активною, без цього ніяк не можна.

Прогуляйтеся по лісі, чи в парку. Головне - подалі від галасливих і задимлених вулиць. Газ від вихлопів машин руйнує слизову оболонку дихальних шляхів, проклавши шлях для вірусів.

       Забезпечте дитині достатню фізичну активність. Це стимулює систему кровообігу до роботи, розносить по крові білі кров'яні клітини, що відповідають за імунітет. Організуйте сімейні свята на відкритому повітрі, грайте в ігри, стежте, щоб дитина була активною. Особливо корисно для дітей будь-якого віку прогулянка в сонячний день. Сонце насичує організм вітаміном Бз, який безпосередньо бере участь у зміцненні імунної системи.

Зволожуйте повітря.

Сухе повітря дратує і висушує ніс і горло. Це полегшує проникнення в організм бактерій і вірусів. Тому переконайтеся в належному рівні вологості в будинку, особливо там, де дитина спить і грається.

Провітрюйте кімнату.

     Перебування в задушливій і перегрітій кімнаті сприяє поширенню вірусів. Потрудіться над тим, щоб створити правильний потік повітря в квартирі і потрібну температуру. Слідкуйте за тим, щоб температура в кімнаті не перевищувала 20°С протягом дня, а вночі була близько 18°С.

     Незалежно від зовнішніх погодних умов провітрювати кімнати необхідно принаймні 2 рази на день, особливо перед сном. Коли погода тепліше, можна залишити вікно відкритим протягом дня.

Чи не перегрівається дитина.

      Міф про те, що дитину потрібно одягати потепліше, не виправдовує себе. Більше того, кутання - одна з найбільш поширених причин застуди. Якщо на дитині занадто багато одягу, це перешкоджає нормальній терморегуляції. Дитина звикла до тепла, не терпить ніяких перепадів температури, замерзає швидше, вона більш сприятлива до хвороб.

      Нехай в кімнаті дитина носить легкий одяг. Зазвичай діти багато рухаються і їм тепліше, ніж дорослим. На прогулянку одягайте дитину по погоді. Перевірити чи дитина не перегрілася, можна поклавши руку їй під комір. Тепла і волога шия показує, що дитині дуже тепло.

Забезпечте дитину вітамінами.

     Більше ніж 60% імунних клітин розташовані в травному тракті. Таким чином, щоденне меню дитини має бути ретельно продумано. Найбільш важливі для імунітету вітаміни і мінерали, джерелом яких є фрукти та овочі, їх можна давати цілком або у вигляді салату, робити свіжовичавлений сік або додавати в бутерброди. Якщо у вас немає свіжих фруктів, купуйте фруктовий нектар, який розроблений спеціально для маленьких дітей.

Вакцинація - вибір, що дорівнює життю!

        Вакцинація - це найефективніший засіб захисту дитини проти інфекційних хвороб. Основним принципом вакцинації є те, що пацієнтові дається ослаблений або вбитий хвороботворний агент для того, щоб стимулювати продукцію антитіл для боротьби зі збудником захворювання.

     Відмова від вакцинації піддає дитину ризику небезпечних інфекцій, які можуть призвести до інвалідності, або навіть смерті. Будь-яке щеплення в сотні разів безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає.

      Дитина має право зростати здоровою, тому завдання батьків зробити все для того, щоб так воно і було.

Адреса закладу:

Херсонська область

Генічеський район

село Чонгар

вул. Легунова 35- 1 ясельна та 2 різновікові групи;

село Миколаївка

вул.Шкільна 12 – четверта різновікова група;

 село Новий Труд

вул. Лермонтова 2,а - п'ята різновікова група 

Електронна адреса: chongarsad@ukr.net

Логін: *

Пароль: *